KWS

МОНІТОРИНГ ПОСІВІВ ОЗИМОГО РІПАКУ В ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ 2014/2015

Олександр Мазуренко, агроном-консультант в Вінницькій області
Олександр Мазуренко, агроном-консультант в Вінницькій області

Доброго дня, шановні колеги,

В цьому розділі я буду проводити моніторинг посівів озимого ріпаку в ТОВ "Левківське", с. Левківка Погребищенського району Вінницької області.

Огляд від 12 липня 2015 року. Збирання

Доброго дня, колеги.

Протягом вегетаційного періоду я старався висвітлити основні моменти вирощування озимого ріпаку.Звичайно, що кінцевим результатом тривалої праці агронома є врожай вирощеної культури, але потрібно пам’ятати, що вплив погодних умов теж зіграв свою роль.Проте, вцих умовах нам вдалосяотримати наступні показники урожайності:

Назва гібриду Урожайність, т/га Вологість, %
ТРИАНГЕЛЬ 4,5 9,8
ТАССІЛО 4,0 9,0
ТУРАН 4,4 8,5
ТРАВІАТА 4,2 8,5

Багато це, чи мало – судити вам.

Стан посівів гібриду ТАССІЛО

osr_pole_online_olgopilosr_pole_online_olgopil

Стан посівів гібриду ТРАВІАТА

osr_pole_online_olgopilosr_pole_online_olgopil

Стан посівів гібриду ТУРАН

osr_pole_online_olgopilosr_pole_online_olgopil

Ми вдячні всім, хто слідкував за станом полів ріпаку разом з нами.Особливу подяку хочу висловити агроному господарства ТОВ "Левківське"Ткачуку Сергію Станіславовичу.

Бажаємо вам міцного здоровя і стабільно високих врожаїв!

До зустрічі в полі!

Огляд від 15 травня 2015 року

На момент мого візиту 14 травня у рослин чотирьох гібридів вже розпочалось цвітіння. Гібрид ТРИАНГЕЛЬзацвів на 1-2 дні пізніше порівняноз гібридами ТУРАН, ТРАВІАТАта ТАССІЛО. На зважаючина травневий період, ретельно оглянувши посів ріпаку, я не виявив пошкоджень рослин шкідниками та вражень хворобами.

5 травня було проведено обприскування баковою сумішшюкарбамід10 кг/га, сульфат магнію 3 кг/га, бор 0,5 л/гата препаратом Біскайя в нормі400 г/га. До збирання більше не планується внесення добрив, а інсектициднийзахистзалежатиме від наявності та різновидності шкідників.

Гібрид ТАССІЛО

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

Гібрид ТРАВІАТА

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

Гібрид ТРИАНГЕЛЬ

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

Гібрид ТУРАН

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

Огляд від 16 квітня2015 року

Станом на 16 квітня рослини знаходяться на початку фази за шкалою ВВСН 32, помітне друге видовження стебла. На момент огляду явного пошкодження рослин хворобами не спостерігається, значної хвилі відростання буряну теж не видно. Щодо наявності шкідників, а саме прихованохоботника, то його немає. Цьомупосприяла прохолодна погода та випадання снігу 3 квітня. Температура повітря за останні 2 дні сягала +18-20С, що найближчим часом призведе до появи цього шкідника.

Поспілкувавшись з агрономом, обговорили подальші кроки по системі захисту:планується вносити препарат Карамба Турбо в нормі1 л/га, бор 0,5 л/га, сульфат магнію 4 кг/га, інсектицид Енжіо0,2л/га, мікродобрива Брасітрел Про 2л/га та Крок Макс 0,5 л/га.

Що стосується гібридів ТАССІЛО, ТРИАНГЕЛЬ, ТУРАН та ТРАВІАТА, хотілось б відмітити, що випадання рослин немає, всі чудово перезимували, незважаючи на досить критичні періоди, які спостерігались як протягом так і після зими.

Гібрид ТАССІЛО

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

Гібрид ТРАВІАТА

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

Гібрид ТУРАН

OSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_MazurenkoOSR_monitoring_Mazurenko

До зустрічі в полі!

Огляд від 7 березня2015року

Продовжуючи спостереження за полем озимого ріпаку скажу, що станом на 7 березня,після нетривалого потепління, рослини практичноще не розпочали вегетування. На полі повністю відсутнійяк сніговий покрив так і надлишкова волога в ґрунті. Ходячи по полю, земля практично не береться до взуття. Робити порівнянняміж чотирма гібридами ТУРАН, ТРАВІАТА, ТАССІЛО та ТРИАНГЕЛЬза швидкістю відростання рослинще рано.Потрібно зачекати підвищення температур.

Пройшовшись по всьому полю,випадання та загибелі рослин не спостерігав, підтвердженням цьому є фото кожного із висіяних гібридів ріпаку. Спостерігається незначне пошкодження різкими перепадами температур одного або двох листків, але точка росту жива.

ТАССІЛО: точка росту ТАССІЛО : загальний вигляд поля

TassiloTassilo

ТРАВІАТА точка росту ТРАВІАТА загальний вигляд поля

traviatatraviata

ТРИАНГЕЛЬ точка росту ТРИАНГЕЛЬ загальний вигляд поля

triangeltriangel

ТУРАН точка росту. ТУРАН загальний вигляд поля

turanturan

Попри високі ціни на мінеральні добрива в цьому році, у господарстві 6березня було проведено весняне підживлення ріпаку аміачною селітрою в нормі300 кг/га.

Огляд від 29 грудня 2014 року

Здавалось, що наступила зима, рослини під сніговим покривом і ризиків менше, але це не так. Природа наче випробовує культури на міцність. Протягом грудня місяця в регіоні розміщення ріпакового поля в с. Левківка погодні умови значно змінювались. В першій декаді грудня показники температури повітря протягом дня знижувались до –4С, а вночі – до –8С. В другій декаді температура коливалась від +4Сдо –2С. В третій декаді температура вдень була близько +5С, вночі сягала до –5С, а на кінець третьої декади спостерігалось стабільне зниження температури вдень до –6 до та –9С вночі. Протягом цього місяця у вигляді дощів та мокрого снігу випало 48,2 мм. Коливання температур не вплинули на посіви ріпаку, хоч і збільшують ризики враження рослин хворобами навесні. Тому одразу після відновлення вегетації потрібно буде провести профілактичний обробіток рослин ріпаку фунгіцидами.

Вітаю вас с прийдешнім Новим роком! Бажаю вам мирного неба та щедрих врожаїв!

Огляд від 13 листопада 2014 року

Обстеження демо озимого ріпаку проводили 13 листопада разом з головним агрономом господарства Ткачуком Сергієм Станіславовичем.Посів у доброму стані, хоч і спостерігалося різке зниження температури повітря до – 9 С.

OSR_131114_Vin

Розпочали огляд поля із гібриду ТАССІЛО , так як він, згідно схеми, був висіяний перший. Рослини частково пошкоджені морозом, хоча листові пластинки характерного зеленого забарвлення. Фаза розвитку за шкалою ВВСН 18-19.

На фото: ТАССІЛО: довжина кореня. ТАССІЛО: поперечний розріз

OSR_131114_VinOSR_131114_Vin

ТАССІЛО, сформована розетка листків ТАССІЛО, товщина кореневоїшийки

OSR_131114_VinOSR_131114_Vin

Підкопавши лопатою декілька рослин для їх огляду, бачимо, що вологи в ґрунті практично не має. У місцях, де ґрунтущільнений, коренева система сильно деформована, копіює форму грудки. Діаметр кореневої шийки коливається від 0,8 до 1,4 см. Зробивши поперечний розріз рослин, спостерігаємо прояв нестачі бору та часткове пошкодження нижніх листиків приморозками.

Наступний гібрид, який ми обстежували, був ТРИАНГЕЛЬ. Ситуація з розвитком рослин аналогічна гібриду Т АССІЛО, хоча, потрібно відзначити вищу морозостійкість гібриду Т РИАНГЕЛЬ.

Т РИАНГЕЛЬ, загальний вигляд посівів

OSR_131114_Vin

ТРИАНГЕЛЬ: товщина кореневої шийки

OSR_131114_Vin

ТРИАНГЕЛЬ: сформована розетка листків

OSR_131114_Vin

Перейшовши до двох наступних гібридів– ТУРАНУтаТРАВІАТИ, скажу, що це нові гібриди,зареєстровані в Україні цього року, але ми маємо можливість спостерігати за їх ростом та розвитком в різних ґрунтово-кліматичних умовах як на демо- так і у виробничих посівах. ТУРАН та ТРАВІАТАвже встигли себе зарекомендувати всусідніх країнах – Польщі та Румунії. Що жми маємо на даному полі? Фаза розвитку гібридів ТУРАН та ТРАВІАТАза шкалою ВВСН 18-19. Рослини сформували хорошу кореневу систему. Товщина коревої шийки коливається в межах від 1 до 1,3 см. Зробивши поперечний розріз рослини гібриду ТРАВІАТАспостерігаємо прояв нестачі бору. Листя на рослинах гібриду ТУРАНчастково пошкоджене мінусовими температурами, але рослини живі. Точка росту не витягнута.

ТРАВІАТА: загальний вигляд посівів

OSR_131114_Vin

ТРАВІАТА: поперечний розріз

OSR_131114_Vin

ТРАВІАТА: довжина кореня

OSR_131114_Vin

ТУРАН: загальний вигляд посівів ТУРАНсформована розетка листків

OSR_131114_VinOSR_131114_Vin

ТУРАН: довжина кореня ТУРАН: поперечний розріз

OSR_131114_VinOSR_131114_Vin

Огляд від 20жовтня2014 року

Обстеживши посіви ріпаку озимого,бачимо вплив різкого пониження температур на рослини. На листках відмічено ознаки нестачі магнію та сірки. Загальна ситуація на всіх гібридах майже однакова. Рослини знаходяться у фазі 6-8 листків.Отримав інформацію від агронома про тип грунтів, на якому розміщений посів ріпаку. Цечорнозем типовий, за останніми агрохімічними обстеженнями вміст гумусу –4,16%, азоту –102 мг/100г, фосфору –88мг/100г, калію–64 мг/100г.

Стан рослин ріпаку озимого ТАССІЛОна 16жовтня 2014 року:

OSR_121114_Vin_tassiloOSR_121114_Vin_tassiloOSR_121114_Vin_tassilo

OSR_121114_Vin_tassiloOSR_121114_Vin_tassilo

Стан рослин ріпаку озимого ТРАВІАТА на 16жовтня 2014 року:

OSR_121114_Vin_traviataOSR_121114_Vin_traviata

OSR_121114_Vin_traviataOSR_121114_Vin_traviata

Стан рослин ріпаку озимого ТРИАНГЕЛЬ на 16жовтня 2014 року:

OSR_121114_Vin_triangelOSR_121114_Vin_triangelOSR_121114_Vin_triangel

Стан рослин ріпаку озимого ТУРАН на 16жовтня 2014 року:

OSR_121114_Vin_turanOSR_121114_Vin_turan

Огляд від 23вересня 2014 року

Попередником була озима пшениця, сорт КУБУС, урожайність якої 5,7 т/га. Після збирання попередника, 1 серпнябуло проведено лущення стерні у 2 сліди на глибину 8-10 см. Оранку виконали 7серпня на глибину 22 см. Після оранки проводили коткування ріллі агрегатом ККШ-6 щоб подрібнити грудки. Культивація була проведена 9 серпня культиватором КПС-4 на глибину 8 см. Коткування – ККШ-6. Під передпосівну культивацію вносили діамофосу 150 кг/га. Підготовка поля до посіву проводилась Європаком 20 серпня. Посів гібридів ріпаку ТРИАНГЕЛЬ, ТАССІЛО, ТУРАН та ТРАВІАТАпроводили 21 серпня сівалкою ДТ-6. Після посіву було прийнято рішення закоткувати поле дляпокращенняконтакту насіння з ґрунтом та щоб підтягнути ґрунтову вологу. Ґрунтовийгербіцид Пропоніт з нормою 2,5 л/га. вносили 26 серпня.

Обстежуючи посіви станом на 23 вересня,густота стояння рослин ТРИАНГЕЛЬстановила65 шт./м2,

Triangel2_Vinnytsya.jpgTriangel.jpgTriangel3_Vinnytsya.jpg

ТАССІЛО– 60 шт./м2,

Tassilo_VinnytsyaTassilo3_Vinnytsya.jpgTassilo2_Vinnytsya.jpg

ТУРАН– 64 шт./м2

Turan3_Vinnytsya.jpgTuran_Vinnytsya.jpgTuran5_Vinnytsya.jpg

та ТРАВІАТА–62 шт./м2

Traviata2_Vinnytsya.jpgTraviata.jpgTraviata4_Vinnytsya.jpg

З урахуванням посушливих умов на момент посіву норма висіву була 800 тис. насінин на га. Рослини у доброму стані, хоч місцями спостерігається нерівномірний розвиток рослин, що пояснюється значною посухою. В даний час у рослин фаза 3-4 справжніх листків.

Контакти

ОлександрМазуренко

ОлександрМазуренко

Мобільний:050 384 7442
Написати листа

Агроном-консультант відділу кукурудзи та олійних культур в Вінницькій області


KWS