KWS

МОНІТОРИНГ ПОСІВІВ ОЗИМОГО РІПАКУ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ 2014/2015

Віталій Каламбет, агроном-консультант в Полтавській області
Віталій Каламбет, агроном-консультант в Полтавській області

Доброго дня, шановні колеги,

в цьому розділі я буду проводити моніторинг посівів озимого ріпаку в СФГ "Світанок", с.ЗарігОржицького району Полтавської області.

Огляд від 13 липня 2015 року. Збирання

Колеги, доброго дня,

Прийшов час збирання виробничого посіву озимого ріпаку гібриду ТРИАНГЕЛЬ. Хочу нагадати, що однією з причин відмови виробників сіяти озимий ріпак на Полтавщині євимерзання рослин в зимово-весняний період. Тому підбір гібридів з підвищеною морозостійкістю для даного регіону має особливезначення. ТРИАНГЕЛЬвитримує такі жорсткі умови. У СФГ "Світанок" не перший рік вирощують ТРИАНГЕЛЬі вже переконались в цьому.

А тепер про саме головне – урожайність. Середній показник по полю становить 2,7 т/га. Агроном господарства задоволений отриманим результатом, розуміючи, що умови під час вирощування були досить суворими і даний показник урожайності є одним із кращих по району.

Висловлюю подяку агрономічній службі СФГ "Світанок" табажаю стабільно високих врожаїв,не зважаючи на примхи погоди.

Огляд від 6 травня 2015 року

Моє наступне спостереження за виробничими посівами озимого ріпаку, а саме гібридом ТРИАНГЕЛЬ. Рослини даного гібриду успішно перезимували тавчасно відновили вегетацію. Станом на 6 травня фаза розвитку рослин ВВСН 60-62 відкривання квітів на головному стеблі.Посушливі умови в осінній період, а саме на момент сівби та після сходів, призвели до зрідження посівів ріпаку. На даний момент густота квітуючих рослин становить 34 м2, оптимально-рекомендованою кількістю для гібриду ТРИАНГЕЛЬє 45-50 шт/м2.

За весняний період на даному полі випало 75,5 мм опадів у вигляді дощу та снігу (березень – 48 мм, квітень – 21,5 мм, травень, 6 днів – 6 мм). Максимальна середньодобова температура повітря становила +16ͦС.

Тепла травнева погода спровокувала появу квіткоїда, тому в господарстві двічіпроводили обприскування посів інсектицидомНурел Д в нормі0,8 л/га першого разу та Нурел Д + Фастак в нормі0,2 л/га – другого разу. На момент обстеження на полі ріпаку не спостерігається наявність шкідників.

Декілька слів про весняне внесення добрив. З азотних добрив дворазовопідживлювалиКАС-32 в нормі100 л/га та КАС-28 в нормі100 л/га. а змікродобрив вносилиОракул Коламін Бор в нормі1 л/га. Фунгіцидний захист –Дерозал в нормі0,5 л/га таКумулюс ДФ в нормі2,5 кг/га.Пошкоджень хворобами та розтріскування стебел рослин гібриду ТРИАНГЕЛЬ не виявлено.

Поле чисте від бур’яну, навіть в технологічних коліях

OSR_monitoring_Kalambet

Початок цвітіння гібриду ТРИАНГЕЛЬприпадає на 3-4 травня.

OSR_monitoring_Kalambet

Висота рослин від точки росту становить 80-100 см.

OSR_monitoring_Kalambet

Огляд від 20 березня 2015 року

Оглядаючи посіви озимого ріпаку після перезимівлі в СФГ "Світанок", можна сказати, що нестача вологи восенине дала можливості нормально розвинутися рослинам перед входженням в зимою. Ґрунтової вологи катастрофічно не вистачає і зараз, хоча грунт вже повністю відтанув. Не зважаючина несприятливі умови,рослини озимого ріпаку ТРИАНГЕЛЬживі. Підтвердженням цьому є відбирання п’ятирослин для експрес-пророщування, які через шістьднів стовідсотково відновили вегетацію.

На фото товарний посів гібриду ТРИАНГЕЛЬ. Густота коливається від 30-35 рослин на м2

OSR_monitoring_Kalambet

Рослини ослаблені, відчувається нестача вологи в ґрунті.

OSR_monitoring_Kalambet

Огляд від 30 грудня 2014 року

Доброго дня, шановні колеги,

сьогоднішній свій оглядя проведуз АОПП "Великосорочинське" Миргородського району, так якв поле СФГ "Світанок" не можна заїхати із-за погоди, що склалася.

Отже, після опадів у вигляду снігу відбувся черговий огляд посіву озимого ріпаку гібриду ТРАВІАТА.

Перші 5-6 днів грудня були досить морозними, температура вночі на поверхні ґрунту опускалася до –10-12⁰С. Враховуючи відсутність снігового покриву,це булореальноюзагрозоюдля перезимівлі ріпаку. З другої декади й майже до кінця місяця стояла тепла, як для грудня, погода з температурами до +6-7⁰С вдень і +0-1⁰С вночі. Вологість повітря була 80-95%.

За останні 2-3 днівипало опадів у вигляді снігу до 4-6 мм. Температура повітря знизилася до –5-7⁰С вдень та –9-11⁰С вночі.

На фото гібрид ТРАВІАТА. Через сильні вітри під час опадів відбулося часткове здимання снігового покриву.

kalambet-pole_online

Слід зазначити, що саме сильний осінній листковий розвиток рослин ріпаку не дав вітру повністю знести сніг з поля. Необроблені поля або засіяні озимими зерновими мають значно менший сніговий покрив або зовсім без нього.

kalambet-pole_online

При відкопуванні видно, що висота снігового покриву сягає 7-8 см. Промерзання грунту становить 2-3 см. Температура на поверхні грунту під сніговим покривом –1,5⁰С.

Вітаю вас с прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Нехай мир та щастя будуть в ваших домівках!

Огляд від 15 листопада 2014 року

Продовжуючи репортаж із ріпакового поля, зупинюсь на погодних умовах, оскільки це фактор прямого впливу на ріст тарозвиток рослин ріпаку. Опади випадали тільки через 8-9 днів після посіву, тому фактична густота становить 35-45 рослин на м2, хоча норма висіву була із розрахунку550-600 насінин/га.

Стан посівів ТРИАНГЕЛЯ, загальний вигляд посівів.

OSR_120914

Від моменту посіву включно до 15 листопада2014 року випало 28 мм опадів. До кінця жовтня спостерігалася температура в межах +12-20 С вдень та +5-10С вночі. З кінця жовтня температура повітря знизилася до +8-14С в день і -1 -+2 С вночі. Значні зниження температури були 25-29 жовтня та 2-4 листопада, коли вночі позначки термометра опускались до -2-6С.

Станом на 11 листопада рослини знаходяться у фазі за шкалою ВВСН – 18-19. Точка росту не витягнута, не спостерігається пошкоджень їх морозами. Коренева шийка без розтріскування та пошкоджень хворобами. На фото товщина кореневої шийки ТРИАНГЕЛЯдо 10 мм.

OSR_120914

На деяких рослинах є пожовтілі відмерлі листки першої пари внаслідок різкого зниження температур.

OSR_120914

Огляд від 12 вересня 2014 року

Нагадаю, що минулого року у цьому господарстві вже були посівиріпаку, а саме гібрид ТРИАНГЕЛЬ, який попри складні погодні умови перезимував на полях Полтавщини та сформував урожай. Враховуючи суворі та безсніжні зими, бажання отримувати стабільно високі врожаїріпаку, агроном Онищенко Сергій Іванович постійно вивчає нові гібриди та системи захисту, закладаючи демонстраційні поля. Цього сезону представниками ТОВ КВС-Україна було запропоновано керівництву господарства висіятигібриди ріпаку селекції KWS, а саме ТРИАНГЕЛЬ, ТАССІЛОта два нових гібриди – ТУРАН та ТРАВІАТА, щоб дійсно протягом сезону вести спостереження та зробити правильний вибір.Керівник господарства Горб Микола Миколайович в своєму обробітку має 4300 га землі. Посіви ріпаку у цьому році становлять 600 га. Отже, на площі 10 га,де висіяно гібрид ТРИАНГЕЛЬз нормою 560 тис./га система захисту буде від компанії Август.

Після збирання попередника провели дискування на глибину 10-12 см, а в подальшому оранку на 25-30 см і передпосівний обробіток Європак. Перед посівом ріпаку вносили Діамофоску (N10P26K26) в нормі100 кг/га у фізичній вазі. 14 серпня, попри жарку погоду та відсутність опадів,вирішили висіяти сівалкою Pottinger гібрид ТРИАНГЕЛЬв сухий грунтна глибину 3-4 см. Звичайно, це був ризик, але після дощу отримали дружні сходи.Станом на 12 вересня рослини ріпаку утворили 3-4 листки.

DSCN5274.jpgDSCN5279.jpg

Оскільки попередником на цьому полі був ячмінь, відповідно йосновним конкурентом ріпаку є його падалиця. Тому спільно з представником компанії Августбуло прийнятерішення внести грамініцид Міура (хизалофоп-п-етил, 125 г/л) в нормі 0,7 л/га.

DSCN5330.jpg

Обприскування проводили причіпним обприскувачем BERTHOUD в агрегаті з трактором МТЗ-82. Частина ріпакового поля, що залишилась, також була обробленаграмініцидом з д.р. хізалофоп-п-етил, 125 г / л, але в нормі 1 л/га.

DSCN5325.jpgХвороб на рослинах ріпаку візуально не виявлено, а щодо шкідників – то вони вжеприсутні. Потрібно проводити моніторинг, щоб не перевищував поріг шкодочинності та,відповідно, вчасно реагувати:вносити інсектицид.

Контакти

ВіталійКаламбет

ВіталійКаламбет

Мобільний:050 357 33 14
Написати листа

Агроном-консультант відділу кукурудзи та олійних культурв Полтавській області


KWS