KWS
   
 

Основні вимоги до насіння

Сучасний ринок насіння цукрових буряків в Україні досить великий, представлений насінням сортів та гібридів як вітчизняної, так і зарубіжної, а також спільної селекції. Реалізація технологічних завдань індустріальної технології тісно пов'язана з якістю насіннєвого матеріалу. Основні вимоги до насіння:

  • Насіння повинне характеризуватися високою здатністю давати дружні і сильні сходи. Відповідно, енергія проростання повинна бути понад 80%, лабораторна схожість 90% і більше.
  • Насіння має відповідати за розмірами певній фракції, наприклад, 3,5-4,5 мм або 4,75 мм. Причому вирівняність насіння за розмірами (приналежність до розмірів фракції) повинна становити не менше 95-98%. Таким самим параметрам повинна відповідати одноростковість.Від вказаних параметрів великою мірою залежить якість сівби, розміщення насіння по глибині і довжина рядка, а також майбутня конструкція посіву.
  • На насіння повинні бути нанесені захисно-стимулюючі композиції, які дадуть змогу одержати дружні сходи, захистити їх від хвороб і шкідників на початкових етапах органогенезу та створять добрі умови для стартового росту рослин.
  • Сучасні технологічні лінії фірми КВС дають змогу виготовляти насіння із зазначеними вище параметрами. При цьому одержують насіння інкрустоване або дражоване. Технологія дражування насіння більш складна і енергоємна, але дає змогу одержувати якісніше насіння, головним чином, за рахунок високої вирівняності за розміром, надійнішого пошарового закріплення компонентів захисно-стимулюючих речовин.
 

Завантажити

  • Якість цукросировини [pdf | 0.6 MB] pdf Download

 
KWS