KWS

24.09.2014 День поля в ТОВ "Земля і Воля"

Після тривалої посушливої погоди в Українізадощило

Такі погодні умови як допомагають фермерам, так і заважають. Допомагають тим,хто ще продовжує посівну озимого ріпаку, хто посіяв насіння в суху землю тачекаєна опади, та тим, хто готується до посіву озимих зернових. А заважають тим, хто ще продовжує збирання соняшнику та вже розпочав збирання кукурудзи. А також дещо заважає нам у проведенніДнів поля.

Саме так і сталося 23 вересняпід час проведенняДня поляу ТОВ Земля і Воля, що на Чернігівщині. Коли вночі пішов рясний дощ, ми вже подумали, що ніхто на запланований захід не приїде. Та колибіля 10 години ранку почали приїзджати перші гості, ми були приємно здивовані. На початок заходу зібралося більшетридцяти людей. Погода ж продовжувала поливати нас рясним дощем. Після чашки смачної кави, яка допомогла учасникамДня полязігрітися, заступник генерального директораНестерук Василь Сергійович запропонував переїхати в господарство для ознайомлення з лінією повиробництвунасіннєвого матеріалу, роботоюелеватора та лабораторієюз виробництва трихограми.

Під час переїзду Василь Сергійович розповів, що господарство маєповний цикл виробництва кукурудзи, яка, до речі, з 32 тис. га орної землі господарства вирощується на площі 30 тис. га. На базі господарства вирощується гібридненасіння кукурудзи на площі240 га. Така площа дозволяє вирощувати насіння для забезпечення власних потреб у посівному матеріалі. Такожгосподарство має свою лінію по доробці насіння. У господарстві встановлена унікальна калібрувальна лінія вітчизняного виробництва, автором якої є кандидат технічних наук Фадєєв Л.В. Дана калібрувальна лініярозподіляє насіння на 6 фракцій, після чого все насіння додатково доочищається на сортувальному пневматичному столі тарозділяється на 4 фракції (2 круглі та2 плоскі).По ходу оглядової екскурсії, було продемонстровано роботу елеватора, який за добу може приймати до 7 тис. тон кукурудзи. Фактично приймається6 тис. тон задобу, так як ще немає достатньої кількості комбайнів, які б забезпечували елеватор сировиною дляповної роботи. Вологість, з якою збирається кукурудза,в межах 22%-24%. До елеватора підведена залізнична колія, яка побудована за власний рахунок для подальшого відвантаження зерна.

Після огляду елеватора,знайомлення з діяльністю ТОВ Земля і Воля продовжили в лабораторії по виробництву трихограми. За роки вирощування головнийагроном Дзигун Олексій Федотович та Василь Сергійович зрозуміли, що без використання трихограми, при такому насиченні сівозміни кукурудзою,не можливо отримати максимальний врожай. Трихограма – один з найкращих заходів боротьби з кукурудзяним стебловим метеликом та совками.Повний цикл вирощування трихограми займає біля двохмісяців для одного покоління. Все починається з розмноження зернової молі, яйця якої є субстратом для розмноження трихограми. Для розмноження зернової молі використовують зерно ячменю, яке, за словами завідувача лабораторії, найкраще для цього підходить. Після того, як зернова міль відкладе яйця, їх збирають і вони далі використовуються для заселення трихограмою. Трихограма відкладає свої яйця в яйця господаря-шкідника, дев подальшому розвивається личинка трихограми. Такі заселені яйця можна зберігати в холодильниках до самого внесення. Їх життєздатність, за правильних умов зберігання, може бути до одного року. Після випуску трихограми на посіви кукурудзи, дорослі особини, відроджені з лялечок, прогризають отвір в його оболонці тавиходять назовні. Трихограма злучається, після чого відшукує тазаражує яйця шкідника. В природніх умовах ними служать яйця кукурудзяного стеблового метелика, бавовникової совкита інших шкідників.

Після огляду лабораторії всі перемістилися на демонстраційне поле, де висіяно біля 60гібридівкукурудзирізних насіннєвих компаній. Вже на полі головний агрономОлексій Федотович розповів про особливості вирощуваннякукурудзив господарстві. По-перше, це обов’язкова оранка. До цього пробувалиno-tillта поверхневий обробіток, що призвело тільки до накопичення хворобкукурудзи, зокрема сажкових. По-друге, це подрібнення рештоккукурудзипісля збирання для зменшення популяції шкідників, яких не знищила трихограма та більш якісного проведення основного та передпосівного обробітку грунту. По-третє, це додаткове протруювання насіння фунгіцидомФевер, який дозволяє зменшити ураження летючою сажкою.Феверзахищає насіння під час проростанняякраз в той момент, коли збудник летючої сажки проникає в проросток.

Далі були робочі розмови, в ході яких селекційні компанії розповіли про переваги своїх гібридів, особливо при вирощуванні на Чернігівщині. Наша компанія на даному полігоні представлена 13гібридамиз ФАО від 170 до330. В даній лінійці також були представлені 2 нових гібриди –Корифей(ФАО 170) таСільвініо(ФАО 210), які перший рік проходять масове випробування в Україні. Це зернові гібриди з дуже швидкоювологовіддачею, що є особливо актуальним для вирощування впівнічних регіонах. Так, їх вологість впереддень Дня поля становила 15,5% та 18,3% відповідно. Такі показники дають гарні надії, тому що досушування зерна – це завжди затратна частина, і фермери, особливо зараз, дуже звертають увагу на цей показник. А якщогібридиможуть знизити вологість нижче 18% станомна 22 вересня – це дуже хороший аргумент під час виборугібриду. Окрім новихгібридів, гарною вологовіддачею відзначилисьКліфтон(ФАО 180),Матеус(ФАО 190) таКінесс(ФАО 210). Найбільший потенціал урожайності на даному полі має гібридКрабас(ФАО 300). На завершення робочого дня домовилися, що після обмолоту даного демо, ми надаморезультати врожайності всім гостям, після чого вони зможуть підібрати для себе правильнийгібрид.

Після такого продуктивного дня розумієш, що вхорошій компанії будь-яка погода автоматично стає хорошою. Адже вона залежить від настрою людей, а всі були налаштовані на роботу. КомпаніяКВС-Українависловлює свою подяку керівницвту ТОВ Земля і воляза організацію даногоДня поляна дуже високому рівні. Бажаємо їм гарних врожаїв та головне – високих прибутків!

Ми продовжуємо серіюДнів поля, з датами яких ви можете ознайомитись в нашомукалендарі, а наступнийДень поляна Чернігівщині відбудеться 30 вересня вТОВ ЗоряРіпкинського р-ну.

Будемо раді бачити всіх бажаючих на даному заході. До зустрічі вполях!

Реєстрація учасників

І за таких умов ми теж проводимо свої Дні поля

День поля в ТОВ "Земля і Воля"

Елеватор ТОВ "Земля і Воля"

Власна залізнична колія для відвантаження зерна

Сушарка в роботі

Калібрувальна лінія Фадєєва Л.В.

Нестерук В.С. розповідає про роботу калібрувальної лінії

Заступник директора з виробництва Нестерук Василь Сергійович

День поля в ТОВ "Земля і Воля"

День поля в ТОВ "Земля і Воля"

День поля в ТОВ "Земля і Воля"

Власна лабораторія з виробництва трихограми

Блок отримання імаго зернової молі

Імаго зернової молі

Яйця зернової молі до заселення трихограмою

Заражені яйця трихограмою готові до використання

Корифей (ФАО 170)

Сільвініо (ФАО 210)

Кукурудза KWS


KWS