KWS

4.03.2014 Стан посівів озимого ріпаку після зими

Читайте огляд посівів озимого ріпаку після зимівлі на Хмельниччині.

Щороку компанія КВС-Україна висіває гібриди озимого ріпаку Триангель і Тассіло на демонстраційних полях в різних ґрунтово-кліматичних умовах за технологій, максимально наближених до виробничих. Метою даних демо-полів є спостереження, надання вчасних консультацій та агрономічної підтримки як агрономам так і керівникам господарств.Мабуть не є новиною для кожного господаря, що входження в зиму рослин озимого ріпаку та здатність їх витримувати екстремальні умови досить суттєво впливає на отриманий врожай. Тому ми поставили перед собою завдання вивчити стан озимого ріпаку на різних етапах вегетації.

Регіональною командою агрономів-консультантів компанії "КВС-Україна" в осінній період було оглянуто та проаналізовано стан посівів в більшості ріпакосіючих регіонів. Нагадаємо, що оцінка була проведена разом із господарями та агрономами на місцях, тому вона є об’єктивною. Щоб не повторюватись, читайте про стан посівів на момент входження в зимутут. Протягом зими погодні умови були досить різними: зниження температур до -27С та відсутність снігового покриву в деяких областях України внесли свої корективи в розвиток рослин. Але все ж таки, який стан озимого ріпаку? Поступово, обстежуючи посіви, ми будемо надавати інформацію.

Станом на першу декаду березня в Західному регіоні були обстежені посіви озимого ріпаку. Ось яку інформацію отримав агроном-консультант по Хмельницькій обл. Андрій Олігорський в ТОВ Гарант Хмельницької обл., Кам’янець-Подільського р-ну, с. Оринин.

В цьому господарстві планують проводити підживлення в два етапи: перший — внесення сульфат амонію – 300 кг/га, другий — КАС-32 в кількості 250 кг/га. Хотілося б зауважити, що для озимого ріпаку окрім азоту потрібна сірка. На даному етапі краще було б внести сульфат амонію в кількості 200-300 кг/га, або нове мінеральне добриво – сульфат магнію гранульований. Це добриво містить 32-35% S і 16-17% MgO. Рекомендована норма внесення —100-150 кг/га.

Якщо в господарстві невеликі площі посіву озимих, азотні добрива можна внести й пізніше. Але якщо агрономи знають, що не встигнуть за 2-3 дні виконати весь об’єм робіт, можна розпочинати вносити й азотні добрива. Кращим добривом є КАС-32, якого потрібно внести 300-350 кг/га. Це добриво містить азот в трьох формах і має пролонговану дію. Звичайно, не всі господарі мають запаси вищевказаних добрив, тому можливе застосування й таких добрив, як аміачна селітра в нормі 250-350 кг/га та азотосульфат різних формул з вмістом азоту й сірки при нормі внесення 250-350 кг/га.

Під час огляду посівів озимого ріпаку на окремих полях трапляються колонії гризунів. Для боротьби з мишоподібними гризунами (звичайної і рудої полівки, хатньої, лісової та польової мишей) можемо порекомендувати в посівах озимих зернових, багаторічних трав та ріпаку використовувати родентицид Ізоцин, МК.

Надалі ми будемо продовжувати спостерігати за ситуацією на ріпакових полях та ділитися інформацією з вами.

Зліва направо: гібриди озимого ріпаку Триангель і Тассіло

Густота стояння гібридів Триангель і Тассіло — 58 рослин на 1 м2

Коренева система потужно розвинута.


	<p>
		<strong>Діаметр кореневої шийки — 0,8 см. Спостерігається часткове пошкодження листків приморозками</strong>
	</p>

Діаметр кореневої шийки — 0,8 см. Спостерігається часткове пошкодження листків приморозками

В посівах присутні декілька колоній мишовидних гризунів

Гібрид Тассіло. Стан рослин аналогічний Триангелю


KWS