KWS

30.10.2013 Збирання кукурудзи КВС: перші підсумки сезону

Ми завершилисерію Днів поля по кукурудзі та підводимо підсумки.

Компанія КВС-Україна завершила серію Днів поля по кукурудзі у 2013 році і в цій статті ми хочемо підвести підсумки нашої діяльності.

Впродовж останніх двох місяців ми прийняли участь у 20 Днях поля по всій Україні. 10 із них проведено з обмолотом гібридів, визначенням вологості зерна і урожайності безпосередньо на полі. Ми побували в усіх основних кукурудзосіючих регіонах, поспілкувалися з аграріями і отримали попередні дані стосовно урожайності наших гібридів і стану посівів кукурудзи в цілому.

Необхідно зазначити, що погодні умови, які склалися в вересні-жовтні цього року, несприяли проведенню збирання кукурудзи, проте ми все ж таки змогли зробити заплановане завдяки підтримці наших колег, партнерів із дистриб’юторських компаній і товаровиробників.

Перед тим як перейти до аналізу результатів урожайності наших гібридів, хотілося б проаналізувати вегетаційний період кукурудзи поетапно, для отримання більш чіткої картини.В цьому році по всій Україні умови в період посіву склалися не найкращим чином: була затяжна весна і фермери були вимушені сіяти кукурудзу із запізненням та в неоптимальних умовах. Часом грунт швидко висихав і було важко впіймати вологу, часом він не міг набути фізичної стиглості через надмірну кількість вологи в його нижніх шарах, що перешкоджало руху техніки по полю і відповідно якісній сівбі. Всі ці фактори негативно впливали на проведення посівної кампанії. Зрештою, хоч із запізненням, алевсі заплановані поля були засіяні.

Здавалося, що після отримання сходів вегетація проходила в досить комфортних умовах: не було сильної спеки, випадала необхідна кількість опадів… Проте, ніхто особливої уваги не звертав на те, що влітку були досить прохолодні ночі. Це, в свою чергу, вплинуло на подовження вегетаційного періоду. Адже для кукурудзи, залежно від ФАО, потрібно набрати певну суму активних температур для повної стиглості. Це особливо гостро стало відчутно коли на початку вересня відбулося зниження температури на фоні дощової погоди і більшість гібридів на той момент не набули фізіологічної зрілості: в них не було чорного прошаркув місці прикріплення насінини і вологість становила 35-40%.

Ряд цих факторів вплинув на середню урожайність кукурудзи. Проаналізувавши результати урожайності більшості демо полів, ми можемо сказати, що високі показники продемонстрували ранньостиглі (ФАО 150-200) і середньоранні (ФАО 200-300) гібриди, аджевони потребують меншу кількість активних температур і умови для їх росту і розвитку були досить сприятливими. Найбільш урожайними гібридами у цих групах стиглості стали наступні гібриди:Матеус,Роналдініо,Еміліо. Середня врожайність цих гібридів становить 9,5-10,5 т/га. Найшвидшу вологовіддачу продемонстрували гібридиКліфтонтаКапітан.

Середньостиглі гібриди (ФАО 300-400), нажаль, не змогли продемонструвати свого фактичного потенціалу, виходячи з факторів які наведено вище. Тому їх урожайність нерідко була на рівні із ранньостиглими і середньоранніми гібридами, а подекуди і нижчою. Хоча в умовах де склалися найоптимальніші умови для росту і розвитку середньостиглим гібридам не було рівних. Хочеться відзначити результати які були отримані в НімАЦі (Черкаська область). Тут гібридКаріфолспродемонстрував урожайність на рівні 14,5 т/га,Футура– 13,9 т/га,Крабас—13,6 т/га в перерахунку на базисну вологість. В цілому ж лідерами по середній урожайності у 2013 році стали гібридиКомандос, КВС6471,КВС 381,КолібрістаКаріфолсз урожайністю на рівні 10,5-11,0 т/га.

Підсумовуючи все сказане, хочеться зауважити, що даний рік є нетиповим. Минулий теж був нетиповий, і не можна приймати якісь рішення тільки покладаючись на цьогорічні результати. За гібридами потрібно спостерігати протягом кількох років, і тільки на основі цих спостережень визначатись із найкращими гібридами для певних регіонів вирощування.

Визначитись з такими гібридами вам допоможутьпредставники компанії КВС, які володіють повною інформацією по рокам вирощування гібридів і готові поділитися нею з вами. Адже тільки спільним зваженим рішенням можна досягнути найвищих врожаїв.

На завершення хочеться подякувати всім тим, хто приймав активну участь у проведені наших заходів, тим хто відвідав наші Дні поля у своїх регіонах і не тільки. Маємо надію, що інформація яку ви отримали стане вам у нагоді і ви зможете підібрати для себе правильний продукт, який принесе вам високу врожайність, гарні прибутки і моральне задоволення. До зустрічі на полях!

День поля в ТОВ "Зерновик" на Кіровоградщині

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

День поля КВС по кукурудзі, 2013 рік

До зустрічі наступого року!


KWS