KWS

16.02.2015 Кукурудза KWS на полях та у коморах господарств Харківщини

Головний агроном групи компаній "Явір" Дрозд Микола Петрович
Головний агроном групи компаній "Явір" Дрозд Микола Петрович

Майже кожен керівник господарства згадує народну мудрість: Не те зерно, що у полі...

Майже кожен керівник господарства згадує народну мудрість: Не те зерно, що у полі, а те що в коморі. Коли керівники та агрономи господарств відвідують демо поля та бачать на власні очі потенційну врожайність кукурудзи за 10 т/га, деякі починають множити цю врожайність на площу посіву кукурудзи у своєму господарстві та рахувати можливі прибутки. Клієнти компанії КВС-Україна у 2014 році рахували вже реальні прибутки від таких врожаїв.

Один з таких клієнтів – група компаній Явір, що знаходиться в селі Мурафа Краснокутського району Харківської області. Головний агроном групи компаній Дрозд Микола Петрович звернув увагу на гібриди кукурудзи KWS ще у 2012 році, та вже в 2013 отримував від них гарні врожаї.

  • Миколо Петровичу, які гібриди кукурудзи KWSзабезпечили Вам гарні врожаї?
  • В 2014 році площа посіву гібридів кукурудзи KWS була близько 3000 га. Майже всі гібриди дали гарний врожай. Особливо виправдали довіруКрабас,Командос,КВС 6471,Кайфус. Так, гібридКрабас, площа посіву якого була 613 га, дав середню врожайність 11,2 т/га, гібридКайфусна одному з полів площею 106 га сформував урожайність 12,0 т/га.
  • Які плани співпраці з КВС-Україна на цей рік?
  • З компанією КВС-Україна співпрацюємо з 2011 року. Починали з придбання насіння цукрового буряку, зараз вже визначилися і по насінню кукурудзи. Ще жодного разу ми не були розчаровані у результатах співпраці. Результати селекції таякістьнасіння завжди забезпечують гарні врожаї, за правильного догляду та технології вирощування. На цю посівну кампанію ми вже замовили гібриди кукурудзи KWSКрабас,Командос,Кайфус,КВС Амбер,КВС 6471таКолібріс.

Деякі господарства вперше в 2014 році посіяли на своїх полях гібриди кукурудзи KWS та отримавши гарні врожаї, вже придбали насіння і на цей рік, збільшивши площі посіву таасортиментгібридів кукурудзи KWS.

Одне з таких господарств, ТОВ АПО Мрія, знаходиться в Коломацькому районі Харківської області. На площі 210 га отримали урожайність гібридуКрабасв розмірі 11,5 т/га. Заступник директора господарства по виробництву Трач Сергій Анатолійович розповів про основні прийоми технології вирощування на цьому полі: Попередником був цукровий буряк, з осені зорали, при посіві на гектар дали 200 кг КАС 32% (N64), провели міжрядний обробіток, густота при збиранні була біля 75 тис./га. Отриманим врожаєм дуже задоволені. На цей рік вже придбали через одного з офіційних дистриб’юторів ТОВ КВС-Україна насіння гібридів кукурудзиКрабастаРоналдініона площу 400 га.

Директор ТОВ Агрофірма Зоря Чугуївського району Лисаченко Леонід Вікторович теж вже замовив гібриди кукурудзи KWS: Гібридами кукурудзи КВС задоволені. Найбільшу врожайність 10,2 т/га отримали при вирощуванні гібридуКомандосна полі площею 94 га. Технологія така ж, як і на всіх полях господарства для цієї культури: попередник – ячмінь, оранка, навесні культивація, внесення карбаміду при посіві – 130 кг/га та по листку 15 кг/га (N67), міжрядний обробіток, густота до збирання 70-72 тис./га. Дуже добре, що компанія КВС-Україна розуміє потреби клієнтів та зафіксувала ціни на насіння вироблене в Україні в гривні. Це стимулює нас до довгострокових партнерських відносин.

Важливим фактором для отримання гарного врожаю кукурудзи є правильний вибір гібриду. Вже протягом п’яти років в Харківській області проводяться випробувальні посіви всієїлінійкигібридів кукурудзи KWS та демонстраційні посіви з урахуванням ґрунтово-кліматичних особливостей зони вирощування та агротехнічних прийомів. Кожен рік відрізнявся як температурним режимом так і кількістю опадів. Результати цих випробувань дозволяють оптимально визначитигібриди, придатні для вирощування в господарствах Харківської області та надати рекомендації по вибору гібридів кукурудзи з відповідною групою ФАО для зони вирощування, типом реакції на умови вирощування, селекційними особливостями та напрямками використання. Вся інформація для підбору гібридів у зручній формі викладена в наших каталогах, ознайомитися з якими можна як нашомусайті, так і в наших регіональнихпредставниківта офіційнихдистриб’юторів.

Дізнатися про інші господарства, які отримали гарні врожаї, а також отримати консультації по вибору та придбанню гібридів кукурудзи KWS можливо зателефонувавши регіональномупредставникукомпанії КВС-Україна. Яксвідчить інша народна мудрість – Що посієш, те й пожнеш!

Вдалих вам врожаїв!Ми працюємо для вас!


KWS