KWS

25.09.2014 Збирання гібридів кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Харківської обл.

Силос з кукурудзи є одним із найважливіших інгредієнтів раціону молочних корів.

Якість кукурудзяного силосу,своєчасна таякісна йогозаготівлявизначає, наскільки буде доцільнимутримання молочного стада корів впоточному році.

Вибираючи гібриди силосноїкукурудзи, необхідно звернути увагу не тільки на врожайність тавміст крохмалю, але іна енергетичну цінність та показник перетравності кукурудзяного силосу вцілому, тобто, на ефективність використання всієї рослини – NDF нейтрально детергентноїклітковини (НДК).Існують великі розбіжності вперетравлюваності різних гібридівкукурудзи. Єгібриди, що містять 35% НДК, а є – 65%. Якісний силос можливо отримати тільки з правильно підібраних гібридівкукурудзи. Це доводить досвід співпраці господарства ПСП Родіна з компанієюКВС-Україна.

Вже протягомчотирьох років у господарстві "Родіна"використовують для заготівлікукурудзина силос гібридиЕміліо,БогатиртаКВС 381.

В цьому році за складних погодних умов вирішили зібрати на силос гібриди кукурудзиЕміліотаКапітан. Загальний об’єм заготівлі силосу –12 тисячтон. Із зазначеного об’єму 80% займаютьгібридиKWS. Поголів’я у господарстві складає 2100 голів, 850 з яких –молочне стадо.

Директор господарстваШишкуновОлег Федоровичдуже задоволений результатами співпраці. Наш співробітник – Торговий представник в Харківській та Луганській областях Олександр Пушкар – запитав Олега Федоровича про секрети заготівлі якісного силосу:

  • ОлежеФедоровичу, які Ви бачите в цьому році перспективи,заготовляючи силос згібридівкомпаніїKWS?
  • Як і в минулі роки, вцьому роцігібриди KWSмають ідеальний вигляд у фазі молочно-воскової стиглості зерна для збирання на силос.Незважаючина те, що останні два тижні спостерігалась дуже спекотна погода,гібриди кукурудзиKWSзалишались зеленими на момент збирання та сформували повністю озернені початки, частка яких в зеленій масі на рівні 50%. А цеще один з якісних показників силосу, аджеосновна енергія надходить з зерна.Врожайність отримали на рівні 320-350 ц/га. Висоту зрізу рослин ми збільшили до 50 см.Можнаотримати врожайність зеленої маси і більше, скошуючи рослини на висоті 20-25см, але який сенс загодовувати тварину?Важливо отримати більше молока від корови. Оптимальний баланс між вмістом крохмалю в зерні та якістю вегетативної частини рослини в гібридах на момент збирання забезпечує високу врожайність та якість силосу. Неодноразове відбирання нами зразків силосу та зроблені в сертифікованих лабораторіях аналізи, свідчать про високу його якість, оптимальне співвідношення всіх показників, високий вміст протеїну та високий показник перетравності кукурудзяного силосу.Тварини теж оцінили якість силосу. Якщо в2011 році ми отримували 7800 літрів молока від однієї корови за рік, в 2012 – 8300, то вже в 2013 році цей показник був на рівні 10200 літрів!За якість молока говорить той факт, що його частина постачається на підприємство Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування де дуже ретельно та відповідально підбирають та тільки якісне молоко. Силос із кукурудзи становить 50-65% раціону тварин. Тому у господарстві всі, від механізатора до мене, як керівника, дуже відповідально відносяться до заготівлі силосу. Уминулому році ми завершили спорудження нової силосної ями на 7 тисячтон, яка буде теж на 80% заповнена силосом згібридівKWS. Гібрид кукурудзиКВС 381цього рокузалишаємо на зерно. Ми вже так робили в2012 році та отримали врожайність зернацьогогібриду ввиробничому посіві 92 ц/га.
  • На базі Вашого господарства в цьому році посіяно демонстраційний посів з 14гібридівKWS. Можливо,Ви вже звернули увагу або Вас зацікавили наші нові гібриди?
  • Так, я спостерігав за гібридами під час вегетації і зробив для себе попередні висновки. Внаступному році спробую новігібридина зерно та додам у посіви кукурудзи на силос гібридКаріфолс.
  • ОлежеФедоровичу, все ж таки, у чому Ваш секрет заготівлі якісного силосу?
  • Ніякого секрету немає. Просто всіспівробітникигосподарствавідповідально відносятьсядо цього виробничого процесу. А решта – як завжди: підготовка місця зберігання, техніки, процес заготівлі,насамперед правильне подрібнення силосної маси та трамбування, укриття та,звичайно ж, силосні гібриди від компаніїKWS.

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Директор ПСП "Родіна" Шишкунов Олег Федорович перевіряє якість силосу

Директор ПСП "Родіна" Шишкунов Олег Федорович задоволений якістю силосу

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Заготівля силосу

Заготівля силосу

Висота зрізу рослин збільшена до 50 см

Ось така силосна кукурудза KWS!

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Збирання кукурудзи KWS на силос в ПСП "Родіна" Дворічанський р-н

Директор ПСП "Родіна О.В. Шишкунов та представник компанії "КВС-Україна" О. Пушкар

Навіть за таких умов кукурудза KWS демонструє гарні результати!


KWS