KWS

23.04.2014 Зимо- та морозостійкість озимого ріпаку. На що варто звертати увагу?

Озимий ріпак –культура, яка зайняла свою нішу в структурі посівних площмайже кожного господарства.

Попри досконале знання технології вирощування цієї культури та великого асортименту продуктів на ринку, все ж виникає питання зимо- та морозостійкості рослин озимого ріпаку.

Відомо, що здатність рослин витримувати температуру нижче 0С визначається їхньою морозостійкістю. Існує також поняття зимостійкість — це стійкість рослин до дії комплексу несприятливих умов у період перезимівлі.

Зимо- та морозостійкість — це генетична особливість гібриду, яка досягається цілеспрямованою селекційною роботою. Вибір гібридів з високою зимо- та морозостійкістю дає можливість, навіть за несприятливиї погодніх умов взимку, отримувати гарантований врожай. Підтвердженням цього є факт перезимівлі гібридуТриангельна Полтавщині. Відсутність снігового покриву та пониження середньодобової температури до -27С призвели до вимерзання озимих зернових та ріпаку в 2014 році.Хочемо зауважити, що в виробничих посівах СФГ Світанок (Полтавська обл., Оржицький р-н, с. Заріг),з18-ти висіяних гібридіврізних компанійперезимувавтільки один гібрид –Триангель. Більш детальну характеристику даного гібриду дивітьсятут.

Інформація, яку отримав агроном-консультант компанії "КВС-Україна" в Полтавській області Віталій Каламбет, спілкуючись з головним агрономом СФГ Світанок Іващенком Сергієм Івановичем:

Технологічна карта

Попередник

Озима пшениця

Обробіток ґрунту

Дискування на глибину 10-12 см

Оранка на глибину 22-25 см

Внесення добрив

Під оранку — 100 кг/га нітроамоски (16:16:16)

Дата посіву

28.08.2013

Фунгіцидно-інсектицидний захист та підживлення

Восени: Тілмор 0,75 л/га, Карате Зеон – 0,2 л/га

Першепідживлення— Оракул коламбір бор (Долина) 0,4 л/га,+Кумулюс ДФ (сірка) 0,5 л/га

Другепідживлення — Оракул коламбір бор (Долина) 0,4 л/га+Кумулюс ДФ (сірка) 0,5 л/га + захист — Карате Зеон – 0,2 л/га та 1,0 л/га Форвард (регулятор росту)

Весною: Дерозал 0,4 л/га та підживлення

Перше: Оракул коламбір бор (Долина) 1,0 л/га,+Кумулюс ДФ (сірка) 1,0 л/га

Друге:Оракул коламбір бор (Долина) 0,6 л/га,+Кумулюс ДФ (сірка) 0,6 л/га + Фастак 0,6 л/га

Посів

Гібрид:Триангель. Норма висіву: 400 тис. нас./га

Площа посіву

84 га

За результатами обліків, кількість рослинТриангелюстановить 300 тис./га. Фаза розвитку рослин відповідає ВВСН 50-52 — квітконос головного пагона видно згори серед верхніх листків. Попри дещо знижену густоту рослин, здатність гібриду до інтенсивного утворення бокових пагонів та додаткових стручків забезпечить планову урожайність.

Отже,висока зимо- та морозостійкістьТриангелю- це не випадковість, аодна із особливостей даного гібриду. Прикро, що господарство зазнало втрат, але це — сигнал: до вибору гібридів озимого ріпаку потрібно підходити комплексно.

Бажаємо керівництву СФГ Світанок, щоб у них не виникало таких ситуацій, а зібрані високі врожаї принесли очікувані прибутки та компенсували втрачені посіви озимих!

Триангель після перезимівлі. СФГ "Світанок", с.Заріг Оржицький р-н Полтавська обл.

Триангель після перезимівлі. СФГ "Світанок", с. Заріг, Оржицький р-н, Полтавська обл.

Триангель після перезимівлі. СФГ "Світанок", с. Заріг, Оржицький р-н, Полтавська обл.

Віталій Каламбет, агроном-консультант відділу кукурудзи та олійних культур

Триангель після перезимівлі

Триангель. Точка росту


KWS