KWS

09.04.2014. Посівна кампанія ярого ріпаку набирає обертів!

Налаштування норми висіву сівалки на густоту 950 тисяч насінин на гектар
Налаштування норми висіву сівалки на густоту 950 тисяч насінин на гектар

Весна – гаряча пора для кожного агронома та господаря.

Це час, коли потрібно в стислі терміни підживити озимі культури, своєчасно закрити вологу, підготувати ґрунт та провести посів ярих культур. Дані агротехнічні заходи необхідно здійснювати з врахуванням погодно-кліматичних умов та інших специфічних факторів. Досить часто в цей період аграрії постають перед вибором: якою культурою пересівати втрачені посіви озимих культур? Робити ставку на ярі зернові чи олійні культури? І взагалі, часто звучить фраза: А хіба варто сіяти ярий ріпак? Це ж мала врожайність....Хочемо розвіяти цей міф. Математичні розрахунки на основі минулорічних спостережень як на демо-ділянках, так і в промислових посівах, доводять протилежне. Отримані результати врожайності гібридів ярого ріпаку компанії KWS Джеррі та Джером дивітьсятут.

Прості математичні розрахунки та набутий досвід дають можливість стверджувати, що за правильного вибору гібридів ярого ріпаку та при дотриманні технологічних операцій, дані гібриди здатні забезпечувати врожайність на рівні 2,5–3,0 т/га та вище. Враховуючи те, що затрати на вирощування окуповуються вже за врожайності 1,3–1,5 т/га, рентабельність та швидкий обіг коштів даної культури є очевидними. Тому і в цьому році регіональна команда агрономів-консультантів компанії КВС-Україна в різних ґрунтово-кліматичних умовах висіває демо-поля ярого ріпаку Джеррі та Джером як для власних спостережень, так і для демонстрацій. Це дає можливість розкрити потенціал нових гібридів ярого ріпаку, дотримуючись рекомендованих технологій вирощування. Весна – гаряча пора для кожного агронома та господаря.

Одне з демо-полів ярого ріпаку висіяне в Полтавській обл., Миргородського району, с. Великі Сорочинці на базі господарства АОПП "Великосорочинське".

Технологічна карта:

Попередник:Кукурудза на зерно

Обробіток ґрунту: Дискування в два сліди на глибину 8-10, 10-12 см., оранка на глибину 22-25 см, передпосівна культивація на глибину 3-4 см, (New Holland+Europak)

Внесення добрив:Під передпосівну культивацію: 100л/га КАС+100 кг/га Нітроамофоски

Дата посіву:28.03.14р

Посів (МТЗ- 82+Ліда СПУ-6):Гібриди: Джеррі та Джером. Норма висіву: 950 тис. нас./га

Площа посіву:1,5 га кожного гібриду

Агроном-консультант компанії КВС-Україна в Полтавській області Віталій Каламбет разом із агрономом господарства АОПП "Великосорочинське" Василем ІвановичемВасилькопровели контроль внесення добрив, передпосівної підготовки та безпосередньо посів ярого ріпаку.

Найвища врожайність ярого ріпаку формується за ранніх строків сівби. Ріпак, висіяний до 30 квітня, дає можливість отримати дружні, вирівняні сходи та сформувати урожай на рівні 3 т/га.

Внесення добрив

Передпосівна культивація: трактор New Holland+культиватор Europak

Зроблено заміри температури ґрунту на глибині 4 см

Рівномірний розподіл насіння в сівалці

Посів: трактор МТЗ-82+ сівалка Ліда СПУ-6


KWS