KWS

29.05.2015 Демо-полігон гібридів кукурудзи KWS за технологією No–till

Микола Клименко, агроном-консультант в Дніпропетровській області
Микола Клименко, агроном-консультант в Дніпропетровській області

Тема вирощування кукурудзи за системою No–till в Україні підіймалася неодноразово.

Дана технологія не втрачає свою актуальність і продовжує цікавити українських аграріїв. На сьогоднітехнологіяNo–tillвикористовується приблизно на 750-800тис. га в Україні.Сам термін No–till в перекладі з англійської мови дослівно означає "не орати". Технологія No–till виключає не тільки оранку, ай всі інші види механічного обробітку грунту. Одна з основних особливостей цієї технології – це збереження пожнивних решток на полі. Пожнивні рештки після збирання рівномірно розприділяються і не піддаються жодному механічному впливу до сівби наступної культури. Вони зберігають вологу в грунті та захищають його від водної та вітрової ерозії.

Цього рокув одному з господарств Дніпропетровської області, в Нікопольському районі, в СФГ Нива 1 були висіяні гібриди кукурудзи компанії KWS за технології No–till. Дане господарство розміщується на площах біля 2000 га землі та використовуєтехнологію No–till протягом 7 років.

Технологія вирощування кукурудзи на демополігоні наступна:,

  • попередник – озимий ячмінь
  • після збирання було внесено гліфосат в нормі 2 л/га
  • навесні,перед посівом, внесли обприскувачем 200 кг/га КАС 32 та 100 кг/га РКД (N11P 37 )
  • за 3 дня до посіву внесли гліфосат в нормі3 л/гадля знищення бур’янів
  • посів проводили шестирядковоюсівалкою Кінзе. Дата сівби – 27 квітня.

Перші три тижні після сівби кукурудзи були досить мінливі погодні умови. Температура вночі падала+10-12С, що є досить не типовим для травня місяця на Дніпропетровщині. Таке зниження температури дещо призупинило проростання і ранній розвиток кукурудзи, проте були отримані рівномірні дружні сходи по всім гібридам.

На даному полігоні розміщенні нові гібриди, призначенні для вирощування, в першу чергу, у південних регіонах. Це – КІНЕМАС (ФАО 350), КОЛІБРІС (ФАО 370) та КРЕБС(ФАО 400). Загалом на полігоні посіяно 13 гібридів кукурудзиз ФАО 280-400.

Цією статтею ми започатковуємо огляд даного полігону по системі No–till і в подальшому будемо робити короткі репортажі із фотографіями. Це дозволить вам разом з нами прослідкувати розвиток гібридів кукурудзи KWSза даною системою в умовах Дніпропетровщини. Із даною статтею розміщуємо ряд фотографій які відображають ситуацію на полі.

Загальний вигляд посіву

Незважаючи на зниження температури, були отримані рівномірні сходи

Пожнивні рештки зберігають вологу в грунті

Технологія No-till сприяє розвитку мікроорганізмів та черв’яків, які розрихлюють грунт


KWS