KWS

КВС-УКРАЇНА презентувала силосні гібриди під час Національного Дня Ферми

15 серпня на базі провідного господарства Полтавщини ПП Ланна-Агро відбувся Національний День Ферми, в якому взяла участь і компанія КВС-УКРАЇНА. Сюди з’їхалося більше 300 учасників з усіх куточків країни, серед яких власники та керівники українських сільгосппідприємств, зоотехніки, агрономи, інженери, експерти, консультанти, представники громадських об’єднань і комерційних організацій, чиновники. Основна ціль заходу – ознайомити аграріїв з передовими технологіями, розповісти про новітні розробки та обговорити перспективи агропромислового сектору, зокрема молочної галузі тваринництва в цілому.

den-fermy-lanna-agro-5.JPG

В свою чергу, фахівець з агросервісу відділу кукурудзи та олійних культур ТОВ КВС-УКРАЇНА Віталій Каламбет повідав про гібриди кукурудзи силосної групи селекції KWS, які сьогодні успішно використовують в годівлі великої рогатої худоби багато українських виробників м’ясо-молочної продукції. Основний акцент наш доповідач зробив на гібридному складі та технології вирощування. Розповімо коротко про основні моменти з його презентації.

В портфоліо силосних гібридів кукурудзи KWS було представлено 4 гібриди – ЕМІЛІО ФАО 250, БОГАТИРФАО 290, КВС 381 ФАО 350 і КАРІФОЛС ФАО 380 , які характеризуються високим потенціалом урожайності зеленої маси – 60-85 т/га, та мають високий вміст крохмалю. Віталій Каламбет дав слушні поради стосовно того, на що потрібно звертати увагу при виборі гібриду кукурудзи для вирощування на силос.

den-fermy-lanna-agro-7.JPG

Перш за все, це група стиглості (ФАО). Вибір гібрида із правильним ФАО є основою успішного вирощування кукурудзи на силос в умовах як достатнього, так і недостатнього зволоження. Гібриди з ФАО 250-350 сформують більш гарантований урожай незалежно від зони вирощування в порівняні із пізніми гібридами.

den-fermy-lanna-agro-8.JPG

Також для отримання максимуму із силосної кукурудзи потрібно дотримуватись своєчасності та правильності її сівби. Наші гібриди мають високу толерантність до холоду і їх рекомендовано висівати, починаючи із середньої температури ґрунту на глибині загортання насіння +7…8С.

Наступним важливим технологічним моментом є збирання. Нашою метою є зібрати кукурудзу із вмістом сухих речовин в зеленій масі 30-35%, а для цього потрібно прорахувати все до деталей. На жаль, неправильно визначені строки збирання кукурудзи на силос призводять до втрати енергії, ризику розщеплення білка, виділення грибами токсичних продуктів та отримання кормів з невідповідною якістю.

Оптимальним рішенням для вирощування кукурудзи на силос, в т. ч. і в нестабільних умовах, стануть силосні гібриди KWS, які мають подовжений період оптимальної збиральної фази (30-35% с.р.). Завдяки таким своїм характерним особливостям як повільна втрата вологи листям та стеблом під час дозрівання (тобто висока ремонтантність), раннім цвітінням і достиганням качана до оптимальної фази, дана лінійка орієнтована на пропозицію гнучких умов збирання.

den-fermy-lanna-agro-2.JPG

По завершенню теоретичної частини гості заходу відвідали всі блоки молочнотоварної ферми ППЛанна-Агро, оглянули силосну яму та площадку з технікою в статиці. Після екскурсії фермою було розглянуто демонстраційні посіви кукурудзи селекції KWS та інших селекційних компаній. Особливо зацікавив відвідувачів майстер-клас від фахівців КВС-УКРАЇНА, які на практиці продемонстрували процес визначення вмісту сухої речовини в зеленій масі на прикладі гібридів ЕМІЛІО ФАО 250 і КАРІФОЛС ФАО 380 . Так, для ЕМІЛІО ФАО 250 середній показник вмісту сухої речовини в зеленій масі становив 34%, а для КАРІФОЛС ФАО 380 – 31,5%. Результати даного досліду свідчать про те, що саме зараз дані гібриди знаходяться в оптимальній фазі скошування на силос.

den-fermy-lanna-agro-1.JPG

В цілому, день видався досить насиченим та результативним, сповнений приємними моментами і дружнім спілкуванням. Сезон аграрних заходів, пов’язаних з вирощуванням кукурудзи, тільки розпочато. Тому слідкуйте за нашими анонсами подій і не пропустіть майбутні Дні поля.


KWS