KWS

Роботизована система визначення схожості насіння селекції KWS

GESA – високошвидкісна технологія аналізу для досягнення найвищої якості насіння цукрових буряків

Автоматизована фото-система аналізу схожості насіння цукрових буряків

Компанія KWS бачить своєю місією постачання високоякісного насіння сільгоспвиробникам. Для досягнення цієї мети, KWS інвестує в інноваційні технології випробування насіння. Технології включають високоспеціалізованого робота, спеціально розробленого для потреб наших експертів. Робот проводить аналіз швидкості, з якою сходить насіння цукрових буряків. Називається ця система GESA, вона поєднує високу швидкість із високою точністю – таким чином гарантуючи, що KWS постачає фермерам лише високоякісний продукт.

kws-gesa_1

Робот GESA виймає лотки з насінням зі сховища, фотографує процес проростання та повертає лотки на полицю

GESA розшифровується як GErmanation Speed Analyzer (Аналізатор швидкості проростання)

Після посіву насіння цукрових буряків, швидка поява сходів є одним із найбільш важливих показників якості, що тісно корелює із хорошим станом посівів на полі. У деяких країнах (Франція, Швеція, Данія та Бельгія) швидкість польової схожості є однією з характеристик, що вказані в результатах державних реєстраційних випробувань гібридів. Тому як для фермерів, так і для KWS, як для селекційної компанії, життєво важливим є використання гібридів із сильною та швидкою схожістю.

Звичайно, що компанія KWS і до цього вже тривалий час використовувала аналіз схожості у своїй лабораторії якості насіння. Від часу, коли GESA розпочала свою роботу в KWS, традиційний ручний тест був вдосконалений та стандартизований цим високотехнологічним роботом. GESA була спеціально розроблена для KWS та розпочала свою роботу з грудня 2016 року у лабораторії якості насіння при штаб-квартирі та насіннєвому заводі KWS у м. Айнбек, Німеччина.

kws-gesa_2

Визначна віха у аналізі якості насіння

1,5 млн євро було інвестовано у повністю автоматизовану, керовану роботом систему фото-аналізу, що складається із шафи з контрольованим кліматом, роботом для переміщення лотків та двох фотокамер. Процес проростання насіння цукрових буряків у лотках проходить в умовах точно контрольованої температури та вологості за декілька днів, у певні інтервали часу відбувається фотозйомка лотків. Близько 27000 насінин за день аналізуються протягом пікового сезонного навантаження – з жовтня по березень.

Випробування схожості покращує рівномірність польових сходів

В результаті аналізу отриманих фотографій ми отримуємо декілька ключових показників щодо схожості насіння. Партії насіння з однаковою швидкістю проростання можуть формувати більші партії – забезпечуючи високий ступінь однорідності посіву в польових умовах. Окрім інших висококласних технологій перевірки якості насіння (наприклад – комп’ютерної томографії), GESA гарантує клієнтам KWS насіння лише високої якості.


KWS