KWS

19.12.2016 Урожайність гібридів кукурудзи на Житомирщині

Демонстрація урожайності гібридів кукурудзи KWS у 2016 році на Житомирщині

Житомирська обл. розміщена в північно-західній частині України і займає близько 3 млн. га, в тому числі близько 1,2 млн. га займають землі сільськогосподарського призначення. Понад 80% території області знаходиться в зоні Полісся і близько 20% у Лісостеповій зоні. Ґрунти області характеризуються значною неоднорідністю, строкатістю, домінуванням дерново-підзолистих ґрунтів у Поліській частині. Ґрунти зони Лісостепу більш сприятливі для вирощування сільськогосподарських культур, в тому числі кукурудзи.

Виходячи з ґрунтово-кліматичних умов регіону, особливо за зміни клімату в останні роки, ведення прибуткового аграрного бізнесу потребує нових знань, нових комплексних програм вирощування сільськогосподарських культур, в тому числі кукурудзи. Особливу увагу необхідно звертати на підбір гібридів кукурудзи, дотримання технології вирощування та системи захисту

Протягом останніх років, в період вегетації сільськогосподарських культур, в області була присутня посуха, як ґрунтова, спричинена відсутністю дощів, так і повітряна, спричинена високою температурою повітря. Тому для отримання високих врожаїв кукурудзи найкраще в регіоні підходять гібриди з ФАО 200-300, які б мали зубовий тип зерна та ознаку ремонтантності. На ринку України багато насіннєвих компаній мають гібриди з таким ФАО, але недоліком даних гібридів є низька толерантність до посухи. Тобто гібриди з невисоким ФАО раніше зацвітають і уникають посухи в момент цвітіння, а от за посушливих умов в момент наливу зерна, що припадає на серпень місяць, вони висихають з неповністю формованим зерном в качані, маса тисячі якого буде знижена. З даною проблемою можуть впоратись ремонтантні гібриди, які мають високу стійкість до повітряної посухи саме в момент наливу зерна.

У 2016 році компанія "КВС-УКРАЇНА" презентувала нове покоління ранніх зубовидних гібридів UNIQUEDENT . Унікальність таких гібридів в поєднанні раннього ФАО, швидкої вологовіддачі та ремонтантності. До цього покоління належать гібриди: КАНЬЙОНС ФАО 230, КВС 2323 ФАО 260 та КВС 2370 ФАО 280. Компанія KWS, як оригінатор та виробник насіння, надає господарствам гібриди кукурудзи для демонстраційного посіву з ціллю кращого їх вивчення керівниками та агрономами господарств. Вони мають можливість випробувати гібриди за технологією, прийнятою в господарстві, на їхніх ґрунтах, з перспективою їх подальшого розміщення у товарних посівах. Особливістю відбору насіння гібридів для демопосіву є те, що компанія "КВС-УКРАЇНА" надає насіння з партій, призначених для реалізації, а не навмисно підготовлених для демопосіву. У цьому році проводилось випробування гібридів UNIQUEDENT і в Житомирській області, де були отримані результати урожайності на високому рівні у 9,6 – 12,0 т/га (Рис. 1).

zhytomyr_2016

Рис. 1. Урожайність гібридів UNIQUEDENT на демонстраційних посівах в 2016 році в Житомирській області

Крім того, заслуговують уваги й інші гібриди компанії, які також були висіяні у демопосівах в господарствах області. (Pис. 2)

zhytomyr_2016_1 Рис. 2. Урожайність гібридів KWS на демонстраційних посівах в 2016 році в Житомирській області

Отримані результати врожайності свідчать про те, що навіть за складних умов можна отримувати високі врожаї на рівні 10-13 т/га. Головна умова – правильний підбір гібридів та дотримання технології вирощування.

Для компанії "КВС-УКРАЇНА" одним із головних принципів роботи є відкритість та доступність. Адже ми маємо першокласні продукти, які за правильного їх вирощування здатні забезпечувати стабільний урожай та високі прибутки.

24 листопада в м. Кам'янець-Подільському Хмельницької обл. відбулася урочиста церемонія відкриття нового насіннєвого заводу ТОВ "КВС-УКРАЇНА". Нові надсучасні потужності заводу дозволять компанії розширити свої можливості в забезпеченні високоякісним насінням кукурудзи з ФАО 200-400 підприємства різних форм власності України.

Вдалого Вам вибору та високих врожаїв!

Статтю підготував:

KWS_employees

Анатолій Нерода, агроном-консультант

відділу кукурудзи та олійних культур ТОВ КВС-УКРАЇНА

(050) 461-18-90


KWS